Zadbaj o swoje zdrowie

Jabłka są eliksirem zdrowia. Lekarze zalecają spożywanie owoców przynajmniej pięć razy dziennie. Czy mamy czas, żeby każdego dnia zjadać ich sugerowaną ilość? Dlatego warto wzbogacić codzienną dietę o szklankę świeżego tłoczonego naturalnie-mętnego soku Apple Delice.

Dowiedz się więcej o prozdrowotnych właściwościach mętnych soków z jabłek >>

Para w sadzie

Apple Delice jest tłoczony z wyselekcjonowanych owoców najlepszych gatunków. Sok w procesie tłoczenia nie jest poddawany klarowaniu, obróbce enzymatycznej czy filtracji, a mętność i osad są zjawiskami naturalnymi. Apple Delice nie traci cennych składników i zachowuje wartości odżywcze surowych owoców.

Jabłka są niskokaloryczne, dlatego nawet duże spożycie nie powoduje zmian sylwetki. Polecane są dla osób dbających o codzienną dietę.

Apple Delice jest bogaty w minerały, witaminy i związki polifenolowe.

  • Potas (185 mg w szklance soku) – pozwala na zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. Bierze udział w regulacji ciśnienia krwi, co przyczynia się do obniżenia ryzyka wystąpienia zawału i chorób serca.
  • Magnez (7 mg w szklance soku) – spełnia ważną rolę w budowie kości i zębów, w przekazywaniu informacji między mięśniami i nerwami. Niedobór objawia się brakiem koordynacji, zaburzeniami serca oraz zmęczeniem.
  • Wapń (7 mg w szklance soku) – wchodzi w skład materiału budulcowego kości i szkliwa. Skutkiem niedoboru może być drętwienie i mrowienie kończyn, bóle mięśniowe oraz stawowe, a nawet problemy z układem krwionośnym.
  • Cynk (0,1 mg w szklance soku) – niezbędny do syntetyzowania białka i utylizacji witaminy A. Nieobecność tego mikroelementu w organizmie powoduje wypadanie włosów, pojawianie się trądziku, rozstępów lub innych niekorzystnych zmian na skórze.
  • Witamina A i E – chronią organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Opóźniają procesy starzenia oraz przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania układu krążenia.
  • Polifenole (naturalne antyoksydanty) – ograniczają ilość substancji wywołujących raka i choroby serca, obniżają asymilację cukru we krwi, a także zapobiegają utlenianiu lipoprotein o niskiej gęstości (LDL). Szczególną grupą polifenoli są flawonoidy działające przeciwutleniająco, przeciwzapalnie, zmniejszają działanie wolnych rodników, i co istotne, hamują powstawanie komórek nowotworowych. Jabłka są jednym z głównych źródeł flawonoidów w diecie.
  • Pektyny – pochłaniają niekorzystne, toksyczne substancje takie jak metale ciężkie oraz obniżają poziom cholesterolu. W połączeniu ze związkami fenolowymi mają silniejsze działanie niż oddzielnie pektyny jabłkowe i polifenole.

Apple Delice zawiera wyłącznie naturalne cukry pochodzące z owoców (zgodnie z obowiązującym prawem do soków owocowych nie można dodawać cukru lub innych substancji słodzących). Fruktoza powoli i bezpiecznie podnosi zawartość cukru (glukozy) we krwi, utrzymując go na stałym poziomie przez dłuższy czas. Nadmiar fruktozy nie jest zalecany w codziennej diecie. Rekomendowana dzienna porcja soku to 1 do 2 szklanek.